Aktywny weekend: od Festiwalu Chleba po urodziny Kinder Niespodzianki

Festiwal Chleba szykuje się w sobotę, w Warszawie.
Festiwal Chleba szykuje się w sobotę, w Warszawie. fot. flickr / http://skroc.pl/5f89c / Beckmann's Bakery
Festiwal Chleba, urodziny Kinder Niespodzianki na Stadionie Narodowym, pokazy filmów dla rodziców z dziećmi i inne atrakcje. Tak w dużym skrócie zapowiada się najlbliższy weekend. Zachęcamy, żeby zrezygnować z leżenia na kanapie i spędzić go aktywnie. Podpowiadamy, gdzie można to zrobić.

Jak powstaje chleb?
Jeśli ktoś słyszy często takie pytanie z ust swojego dziecka, może odwiedzić warszawski Festiwal Chleba w Wypiekach Kultury. Odbędzie się on w sobotę między 12.00 a 18.00, a wstęp będzie darmowy. Wystawcy biorący udział w targach zaprezentują "tematyczne" wyroby. Do obejrzenia i spróbowania będą wszelkiego rodzaju pieczywa, wypieki, ciasta, naturalne miody, dżemy i konfitury, chatneye i mąki. Co więcej, na miejscu będzie można odwiedzić 2 stoiska z ceramiką. Na jednym z nich odbędzie się pokaz wyrobu naczyń z gliny na kole garncarskim.

Poranek literacki na ulicy Czereśniowej
W sobotnie przedpołudnie w Poznaniu na osiedlu Przyjaźni 125 dzieci będą miały okazję przyjrzeć się, jakie zmiany przynosi ze sobą jesienny czas: co dzieje się z drzewami, ptakami, latawcami. W czasie spotkania będzie też szansa przeniesienia się w świat obrazkowej książki, której autorką jest Rotraut Susanne Berner. Jak mówiła o tej książce sama autorka, nie ma w niej żadnego napisanego słowa a tyle ta książka opowiada...

Pokaz filmu "Alfabet"
W sobotnie popołudnie rodzice z dziećmi są zaproszenie też na specjalny pokaz w Kinie Iluzjon przy Narbutta na Mokotowie. Będzie to pokaz filmu „Alfabet” w reżyserii Erwina Wagenhofera, który inauguruje cykl pokazów filmów dokumentalnych Akademii PLANETE+ DOC w Iluzjonie, skierowany do rodziców, opiekunów i dzieci. Jak zapowiadają twórcy tego obrazu, ten film wywoła rewolucję w głowie każdego, kto kiedykolwiek chodził do szkoły.
Po filmie odbędzie się też dyskusja: „Nowe spojrzenie na edukację - każde dziecko jest geniuszem”. W dyskusji udział wezmą między innymi Mariusz Dzieciątko, prezes Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie i Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka radiowa i telewizyjna, współprowadząca program Duże dzieci, która stworzyła audycję Dzieci wiedzą lepiej w Programie Trzecim Polskiego Radia.


Sentymentalna podróż muzyczna
Właśnie w Teatrze Małego Widza przy Jezuickiej w niedzielny wieczór czeka nas premiera koncertu "SENTY-MENTY. Filmowy pamiętnik dźwiękowy". Na program tego koncertu złożą się piosenki dobrze znane tym osobom, których dzieciństwo przypadło na lata 70-te i 80-te?
Agnieszka Czekierda, reżyser koncertu "SENTY-MENTY" W Teatrze Małego Widza

"Wybraliśmy ponadczasowe kompozycje, na których wychowało się pokolenie dzieci i młodzieży lat 80–tych, ale przecież znane są one również pokoleniu naszych rodziców, którzy dzisiaj z kolei są dziadkami naszych dzieci. Sam Teatr Małego Widza kieruje swoje spektakle do rodzin z dziećmi w wieku 1 – 5 lat i to właśnie z tą grupą widzów jesteśmy kojarzeni, jednak w moim przekonaniu koncert „Senty-Menty” jest wyjątkowym muzycznym spotkaniem co najmniej trzech pokoleń".

Bilety na ten koncert kosztują 45 złotych. W sobotę o 18.00 odbędzie się występ przedpremierowy. Za to w niedzielę przed nami oficjalna premiera.
Warsztaty origami we Wrocławiu
W sobotę między 12:00 a 14:00 dzieci we Wrocławiu mogą wziąć udział w zajęciach z origami. W programie jest zatrzymywanie lata, które polegać będzie na tworzeniu z papieru kolorowych motyli i tulipanów, które będą mogły dekorować dziecięce pokoje. Zapisać się na warsztaty można dzwonią na numer 697 44 35 45 albo pisząc na adres e-mailowy pok@dasie.wroc.pl. Warsztaty odbędą się w DASIE przy ulicy Powstańców Śląskich 58d/U-1 we Wrocławiu.

W niespodziankach najpiękniejsze jest to, że dopiero się zdarzą
Niespełna tydzień temu Polacy wygrali tam z Niemcami. Kilka dni temu nasi piłkarze zremisowali tam ze Szkotami. A w ten weekend na Stadionie Narodowym królować będzie jajko Kinder Niespodzianka, które świętuje swoje 40. urodziny. Na gości Stadionu czekać będą cztery strefy:
w Strefie Sceny wystąpią miedzy innymi Majka Jeżowska i Maciej Pol. W Strefie Urodzinowej zagoszczą stanowiska z bańkami mydlanymi, strefy do tworzenia laurek dla Kinderino oraz do składania i malowania kolorowanek 3D, a także gadżety w postaci czapeczek urodzinowych dla każdego małego gościa. Odpocząć będzie można siedząc na jednym z pięter ogromnego, pluszowego tortu Kinder Niespodzianki.
Strefa Rozrywki przypominać będzie wesołe miasteczko pełne atrakcji dla małych gości. Karuzele, plac z autami do zderzania, maty do tańczenia, przejażdżka kolejką, show z Duszkiem, oraz automaty do gry z innymi postaciami z Kinder Niespodzianki to tylko część z nich. Dodatkowo w Strefie Ogólnej pojawią się klauni-balonikarze, które wyczarują z balonów zwierzęta o najdziwniejszych kształtach, a każdy gość na urodzinach Kinder Niespodzianki będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wstęp na Stadion Narodowy przez cały weekend będzie wolny.
Trwa ładowanie komentarzy...