Żegnaj pielucho!

Uczenie "nocnikowania" to wyzwanie zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Nierzadko okupione sporym wysiłkiem i stresem. Nie musi tak być. Pomoże odpowiednio dobrany nocnik.

Sympatyczny i bezpieczny
Jak znaleźć taki nocnik dla dziecka, który jednocześnie dziecko polubi, a rodzicowi da poczucie bezpieczeństwa? Istotna jest konstrukcja nocnika oraz antypoślizgowe elementy, które zapewniają jego stabilność. Kluczowe jest to, by dziecko czuło się na swoim "tronie" po prostu wygodnie i pewnie. Zapewnić mogą to kształt nocnika dopasowany do dziecięcej anatomii oraz stabilne oparcie. Duży przegląd różnych nocników można znaleźć tutaj
Krok po kroku wybieramy nocnik
Po pierwsze, sprawdzamy atesty i certyfikaty. Najwyższe standardy bezpieczeństwa spełniają produkty certyfikowane przez instytucje TUV. Po drugie, to dziecko powinno wybrać ulubiony kolor. I nie warto się złościć, gdy wybierze zupełnie zgodnie ze stereotypem. Dużo chętniej będzie używać nocnika, który samo wybrało.

Dzieci przepadają także za nocnikami z nadrukami postaci z ukochanych bajek. Tu jednak ważna uwaga: ważne, żeby ci bohaterowie nie byli uwieczniani w formie odrywanych naklejek. Najlepiej i najbezpieczniej jest wtedy, gdy wszystkie etykiety umieszczone są na trwałe w produkcie.

Poza porządnym nocnikiem kluczem są cierpliwość i wsparcie dla małego odkrywcy, który właśnie zdobywa kolejny kamień milowy w żmudnym procesie dorastania:
Kiedy maluch już nieco podrośnie, przydadzą się nakładka sedesowa i podest dziecięcy. Stworzą praktyczny zestaw, który sprawi że wysoka i niewygodna toaleta nie będzie więcej stała dziecku na przeszkodzie w nauce samodzielności.
Nakładka sedesowa musi pasować do wszystkich standardowych toalet i mieć antypoślizgowe krawędzie, aby łatwo było ją mocować do sedesu. W przypadku podestu dziecięcego konieczna jest antypoślizgowa powierzchnia: zapewnia bezpieczeństwo i stabilność.

Na rynku dostępne są także podwójne podesty. Dzięki dwóm niezależnym stopniom, pomagają dziecku już od najmłodszych lat dosięgnąć toalety, umywalki czy stołu. Są praktyczne, lekkie oraz bezpieczne.
Trwa ładowanie komentarzy...