Najbardziej designerskie klocki dla dzieci. Sztuka, która dobrze się składa

Pomysłowe i piękne. Zobacz najbardziej designerskie klocki dla dzieci.
Pomysłowe i piękne. Zobacz najbardziej designerskie klocki dla dzieci. Fot, Screen ze sklepu Mymonki / http://bit.ly/1yCdcih
Klocki uważane są za zabawki elementarne, jedne z najprostszych i dzięki temu należące do zacnej grupy, zabawek wspierających rozwój i kreatywność. Gdy twórczość i kreatywność towarzyszy nie tylko dziecku podczas zabawy, ale i autorowi projektu nowej zabawki, prostota staje się antonimem klocków. Wysmakowane i pomysłowe rozwiązania to dobra zabawa i niezapomniane wrażenia estetyczne.

Zobacz najbardziej designerskie klocki

Genialne w swej prostocie
Absolutnie piękne. Prosty pomysł i nietuzinkowe wykonanie. To co można ułożyć z Klocków PlayShapes przechodzi najśmielsze wyobrażenia. To dziecięcy design na najwyższym światowym poziomie. PlayShapes projektu Millera Goodmana to zestaw 72 klocków. Można układać z nich wszystko na co przyjdzie ochota - twarze, zwierzęta, pojazdy i budowle. Niestety cena jest równie niezwykła, co same klocki - 390 zł.
Drugim projektem autorstwa tego samego designera są klocki ShapeMaker. Cena jest zdecydowanie bardziej łaskawa dla rodziców. Za zestaw kolorowych sześcianów zapłacić trzeba w sklepie 190 zł.
Wyjątkowe klocki na lince
Piękny projekt naszej południowej sąsiadki - Słowackiej dizajnerki Michali Lipkovej. Klocki można układać jeden na drugim lub przewlekać je sznureczkiem tworząc kukiełki i własne kompozycje. Autorka postawiła tu na zabawę w kompozycję i balansowaniem. Nienachalne, acz kontrastowe kolory cieszą oko. Wszystko zostało okraszone szczyptą ludowego wzornictwa.
Wielofunkcyjna i praktyczna układanka z rosyjskim akcentem
Fenomenalny projekt i wykonanie. Zainspirowana rosyjskimi matrioszkami układanka projektu Pistacchi, to nie tylko zabawka, ale i wyjątkowo estetyczny pojemnik na jedzenie. Twórca zainspirował się bajką o Czerwonym Kapturku - Kolejne części układanki to postaci z dobrze znanej bajki dla dzieci. Wyjątkowo zabawna ostatnia i największa kreacja - czyli ubranie babci. Głodny wilk, już z Czerwonym Kapturkiem w brzuchu ochoczo wskakuje w babciną koszulę.
Dobrze się składa
Zabawki z pracowni Benjamin shine to pomysłowe rozwiązania. Ideą jest możliwość składania ze sobą poszczególnych elementów, tak aby tworzyły zaskakujące kompozycje - drewniany samochodzik zamienia się w pojemnik na plasterki, a z kolorowych klocków można złożyć w kolejkę.
Nie tylko z drewna
Firma Jubee udowodniła, że nie tylko drewniane zabawki mogą być designerskie. Zolo to zestawy różnych bardzo dziwnych i "zakręconych" elementów. Można zbudować z nich ZoloStwory, czyli sympatyczne i nietuzinkowe kreacje. Zabawka wyróżnia się na tle innych, oprócz złożenia swojej postaci, dziecko musi odpowiednio balansować konstrukcją. Ich olbrzymim plusem są bardzo konkurencyjne ceny - Zolo, bo tak nazywają się niezwykłe klocki, można zakupić już za 73 zł, najdroższy zestaw kosztuje 260 zł.
Trwa ładowanie komentarzy...